21.05.2021

Opakowania wielkogabarytowe – jak je wykorzystać?

Opakowania wielkogabarytowe – jak je wykorzystać?

Tektura to materiał, który jest coraz chętniej wykorzystywany jako alternatywa dla tworzyw sztucznych. Wykonuje się z niej m.in. opakowania produktowe i pudełka do przechowywania oraz zabezpieczania towarów na czas transportu. W zależności od przeznaczenia występują w różnych kształtach i rozmiarach, również tych niestandardowych. Zastanawiasz się, jak możesz wykorzystać opakowania wielkogabarytowe? Podpowiadamy!

Jaką wielkość mogą mieć opakowania z tektury?

W ofercie sklepów dostępne są zazwyczaj  kartony o standardowych wymiarach, podzielonych na małe, średnie i duże. Trudno wśród nich znaleźć pudełka, które sprawdziłyby się do zapakowania ponadnormatywnych towarów. Zamawiając opakowania z tektury bezpośrednio u producenta, możesz zoptymalizować ich wielkość do swoich potrzeb. Jesteśmy w stanie wykonać projekt o nietypowych wymiarach, dlatego w zasadzie nie ma ograniczeń co do maksymalnej wielkości pudła. Opakowania wielkogabarytowe są wzmocnione kilkoma warstwami tektury falistej i litej, dlatego sprawdzą się do zabezpieczenia nawet ciężkich przedmiotów.

Zastosowanie opakowań wielkogabarytowych

Towary o sporych wymiarach i masie potrzebują solidnego zabezpieczenia. Budzi to obawy, czy tektura, jako materiał produkowany z masy papierniczej, sprawdzi się do tego celu. Jak już wyżej wspomnieliśmy, opakowania wielkogabarytowe mają wzmocnioną konstrukcję, co przekłada się na ich trwałość. Takie pudła są w stanie wytrzymać obciążenie na poziomie nawet 10,2 ton, dlatego sprawdzą się w najtrudniejszych sytuacjach. Co możesz przechowywać i transportować w opakowaniach tekturowych?

  • materiały budowlane, meble, okna, drzwi, armaturę,
  • sprzęt AGD, np. lodówkę, pralkę czy zmywarkę,
  • urządzenia elektroniczne i RTV,
  • maszyny przemysłowe,
  • części motoryzacyjne, motocykle, rowery, quady.

To tylko przykłady zastosowania opakowań wielkogabarytowych, gdyż możesz je wykorzystać w każdej branży. Przy transportowaniu delikatnych produktów ze szkła lub towarów zbiorczych istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia wnętrza pudełka. Do tego celu służą wypełniacze i specjalne przegrody, które stabilizują ładunek i chronią go przed uszkodzeniem.

Opakowania tekturowe – dlaczego warto?

Za wyborem kartonów wielkogabarytowych przemawia ich wytrzymałość na duże obciążenia oraz wzmocniona konstrukcja. To nie jedyne powody, dla których warto się na nie zdecydować. Opakowania tekturowe mają bowiem znacznie więcej zalet:

  • są ekologiczne i nadają się do recyklingu,
  • mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak otwory, przegrody, klapy i uchwyty ułatwiające przenoszenie,
  • charakteryzują się odpornością na uszkodzenia, rozdarcie i działanie wilgoci,
  • istnieje możliwość zaprojektowania opakowania dopasowanego do konkretnego produktu o nietypowym kształcie i rozmiarze,
  • są tanie, a przy tym pozwalają ograniczyć koszt transportu towarów ze względu na niewielką wagę.

Tekturowe opakowania wielkogabarytowe mogą zostać dowolnie spersonalizowane i oznakowane. To sprawia, że oprócz swojego podstawowego zadania, pełnią również funkcję nośnika reklamowego dla Twojej marki.

Wróć do listy
Kontenery Corebox