8.10.2021

Opakowania do kwiatów, czyli bezpieczeństwo podczas transportu

Opakowania do kwiatów, czyli bezpieczeństwo podczas transportu

Kwiaty są bardzo delikatnym towarem, który jednak wymaga częstego transportowania. Muszą trafić z plantacji na skup, a dopiero potem do docelowej kwiaciarni. Często również to sami klienci zamawiają kwiaty z dostawą pod wskazany adres. Jaką rolę pełnią opakowania zabezpieczające rośliny? Czym się cechują?

Znaczenie opakowań do kwiatów

Opakowania tekturowe na kwiaty pełnią bardzo ważną funkcję. Rośliny są bowiem bardzo delikatne i mogą ulegać działaniu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Podczas transportu często się niszczą, dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednio stabilne zabezpieczenie. Tektura sprawdza się idealnie jako opakowania do transportu kwiatów. Jest lekka, ekologiczna, a zarazem bardzo wytrzymała. Prezentuje się estetycznie i pozwala na łatwe dowiezienie towarów do klienta.

Opakowania tekturowe do kwiatów są wykorzystywane przez wiele firm. Mowa tu zarówno o kwiaciarniach stacjonarnych pakujących gotowe wyroby przed odbiorem przez klienta, jak i przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem bukietów pod wskazany adres. Zabezpieczenie kwiatów przyda się także w sytuacji, gdy trzeba przewieźć gotowe dekoracje np. na salę weselną. Są wykorzystywane również przez producentów roślin, którzy muszą przetransportować je na giełdy.

Największe zalety opakowań do transportu kwiatów

Opakowania do kwiatów są oczywiście ich doskonałym zabezpieczeniem, ale to nie jedyna ich zaleta. Takie produkty okazują się bardzo korzystne m.in. ze względu na niewielką masę. Najważniejsze zalety opakowań tekturowych na kwiaty to:

  • ekologia – taki materiał jest całkowicie biodegradowalny,
  • niskie koszty – opakowania tekturowe są tanie, pozwalają na łatwe przechowywanie i transportowanie,
  • możliwość dodania nadruku promującego daną markę.

Opakowania do kwiatów zamawiane w większych nakładach mogą być transportowane w złożonej formie, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Wystarczy rozłożyć je dopiero wtedy, gdy konieczne jest zapakowanie bukietu.

Opakowania tekturowe do kwiatów mogą przyjmować różną formę, w zależności od charakterystyki konkretnej dekoracji. Często są to zwykłe pudełka o określonych wymiarach, ale zdarza się, że wymagają one zaprojektowania w nieco inny sposób. Wówczas z pomocą przychodzą firmy, które dają możliwość pełnego spersonalizowania konkretnego produktu.

Opakowania do kwiatów z nadrukiem

Opakowania do kwiatów to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą dodatkowo rozpromować działalność swojej firmy. Na kartonie można bowiem z powodzeniem umieścić dowolny nadruk. W ten sposób transportowane kwiaty utrwalają logo danej firmy w pamięci mijanych osób. To niedrogi, a skuteczny sposób na reklamę.

Nadruk pozwala również na poprawienie efektów wizualnych samego produktu. Konsument, który otrzymuje gotową dekorację w pięknym, kolorowym pudełku, zazwyczaj ocenia usługę lepiej. Z tego powodu tak wiele osób decyduje się na nanoszenie na pudełka kartonowe wielobarwnych nadruków, nie tylko tych, które przedstawiają logo danej firmy.

Obecnie istnieją techniki, które pozwalają na skuteczne nanoszenie nadruków na opakowania tekturowe na kwiaty z tektury litej. Są one wyraźne, dostępne w dowolnych kolorach. Metoda druku zostaje dopasowana do potrzeb danego klienta na podstawie przedstawionych szczegółów zlecenia.

Opakowania do transportu kwiatów dopasowane do danego produktu

Opakowania do transportu kwiatów są zwykle dostępne w standardowych rozmiarach. Dzięki temu można łatwo dopasować jeden z nich do wymiarów konkretnej dekoracji. Istnieje również opcja stworzenia opakowania na specjalne zamówienie. Wówczas należy przedstawić dokładne parametry danej dekoracji. Na tej podstawie można dopasować odpowiednie wymiary i stworzyć pudełko, które skutecznie zabezpieczy nawet największe ozdoby florystyczne.

W Amaze Pack wystarczy, że przedstawisz nam dokładne parametry dekoracji florystycznych i własne preferencje. Na tej podstawie będziemy mogli przygotować projekt opakowania tekturowego na kwiaty idealnie dopasowanego do konkretnego produktu. To ważne, ponieważ zbyt duże pudełko może powodować ruchy roślin podczas transportu, a za małe – sprawiać, że kwiaty staną się przygniecione i niekształtne. Możliwość spersonalizowania pudełka sprawia, że dekoracje są bezpieczne niezależnie od okoliczności.

Zabezpieczenie kwiatów w ekologicznym wydaniu

Nie można również zapominać o tym, że zabezpieczenie kwiatów pod postacią tekturowych pudełek jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na ekologicznym podejściu do konsumpcji. Raz wykorzystane pudełko może zostać następnie przeznaczone do recyklingu. Jeśli z jakiegoś powodu nie da się go wykorzystać ponownie, np. ze względu na zabrudzenie, taki materiał rozłoży się samoistnie. Nie powoduje więc on zagrożenia dla środowiska, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o pudełkach z tworzyw sztucznych. Z tego powodu opakowania tekturowe do kwiatów cieszą się tak dużą popularnością wśród właścicieli kwiaciarni, producentów roślin czy nawet konsumentów.

Wróć do listy
Kontenery Corebox